Bezpieczeństwo w Internecie

SZKOLNY KODEKS TIK

w Gminnym Zespole Szkół nr 2

w Wałbrzychu

1. Nauczyciele i uczniowie pomagają sobie i wspierają się wzajemnie   w korzystaniu   z technologii informacyjnej.
  2. Podczas korzystania z sieci stosujemy zasady netykiety.
  3. Nigdy nie nawiązujemy kontaktu w sieci z osobami nieznajomymi.
  4. Nauczyciele chętnie korzystają z pomysłów uczniów w odniesieniu   do zastosowania technologii informacyjnej podczas lekcji.
  5. Kontakt nauczyciel-uczeń przez media elektroniczne jest możliwy za zgodą  obu stron, według  wspólnie określonych zasad.
  6. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają dostęp do bezprzewodowego Internetu   w całej szkole.
  7. Z sieci korzystamy w sposób bezpieczny dla siebie i innych. Nie rozpowszechniamy danych osobowych.
  8. Korzystając z treści znalezionych w Internecie zawsze podajemy źródło ich pochodzenia.
  9. Nie instalujemy nielegalnego oprogramowania z niewiadomego źródła.

10. Dbamy o sprzęt, z którego korzystamy.

11. Nauczyciele posiadający większe umiejętności w korzystaniu z TIK wspomagają nauczycieli o mniejszych umiejętnościach.

12. Uczniowie korzystają ze sprzętu TIK na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych tylko za zgodą nauczyciela.

13. Wszyscy nauczyciele dążą do wykorzystania TIK na swoich lekcjach.

Poradnik dla rodziców o bezpieczeństwie w Internecie  (źródło:www.sieciaki.pl)

Umowa o korzystaniu z Internetu między dzieckiem i rodzicem  (źródło:www.sieciaki.pl)

Bezpieczeństwo w Internecie - prezentacja dla rodziców  ( źródło:www.kidprotect.pl)

Bezpieczeństwo w Internecie - prezentacja dla uczniów  ( źródło:www.kidprotect.pl)