Teatralna (de)Konstrukcja IV

„Teatralna [de]KONSTRUKCJA IV” to dwuetapowy cykl działań edukacyjnych, realizowanych wspólnie przez  naszą szkołę i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego  w Wałbrzychu, Działania te poświęcone są  procesowi tworzenia spektaklu teatralnego. Uczestnicy zapoznają się z tym procesem zarówno w aspekcie technologicznym, jak i artystycznym. W pierwszej fazie zadania ( 15.03 - 20.06.2012)  uczyć się będą świadomego i krytycznego oglądania spektakli oraz poznają podstawy sztuki aktorskiej, natomiast w fazie drugiej ( od 01.09.2012  do 05.12.2012) – wspierani przez zawodowych realizatorów – zrealizują własne przedstawienie w oparciu o tytułową „[de]konstrukcję” jednego ze spektakli repertuarowych, przeprowadzoną przez jego twórców. Młodzież będzie aktywnie uczestniczyć w pracy nad każdym etapem pokazu: od koncepcji, poprzez pisanie tekstu, opracowanie promocji, projektowanie i realizację scenografii, po udział w przedstawieniu, poznając tajniki warsztatu teatralnego.

KALENDARIUM NASZYCH WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ:

• 21.05.2012 - spotkanie z kierownikiem literackim Teatru Dramatycznego - Sebastianem Liszko - Historia teatru
  • 28.05.2012 - spotkanie z  Joanną Podlecką -  Jak tworzy się spektakl?
  • 08.06.2012 - warsztaty teatralne - Drama
  • 11 i 15.06.2012 - spotkanie z Łukaszem Dudą  - warsztaty teatralne - Drama
  • 18.06.2012 - warsztaty teatralne i spotkanie z pracownikiem obsługi technicznej w teatrze,
  • 22.06.2012 - warsztaty teatralne  i udział w próbie generalnej przedstawienia pt. "Pin - okio"
  • 25.06.2012 - Dzień Teatru w Gminnym Zespole Szkól nr 2 w Wałbrzychu
  • 26 -27.06.2012 - warsztaty w teatrze - drama

Uczestnicy koła teatralnego biorą czynny udział w projekcie "Wychowanie przez sztukę".

p1360523.jpg [200x150]  p1360529.jpg [200x150]

p1360530.jpg [200x150]  p1360538.jpg [200x150]

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.  KLIKNIJ TUTAJ

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Przedstawienie „Pajac  Zone” było zwięczeniem IV edycji projektu edukacyjnego „Teatralna [de]Konstrukcja”  przygotowanego prze Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu i skierowanego do uczniów  wałbrzyskich szkół. W tej edycji wzięli udział uczniowie Gminnego Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu, reprezentujący koło biblioteczne KPKP „Krąg Magii” oraz koło teatralne. Do pracy nad spektaklem uczniowie przygotowywali się od marca 2012 roku, biorąc udział w spotkaniach z ludźmi teatru, w spektaklach („Sorry, Winnetou”, „Szoa Show” i „Pin-okio” ) oraz warsztatach aktorskich. Przedstawienie zrealizowane na deskach Sceny Kameralnej Teatru dramatycznego wyreżyserował pan Łukasz Duda – aktor, animator kultury i twórca teatralny. Scenografię opracowała pani Karolina Sulich, a oprawą filmową tego spektaklu zajął się pan Maciej Bartkiewicz. W przedstawieniu „Pajac Zone” udział wzięli: Adrian Góralczyk (Pinokio), Wojciech Fryszer (Kot), Michał Staszak (Lis), Justyna Stawicka (Niebieska Panienka), Ilona Falkowska  (Matka- Polka)oraz Natalia Wojtas, Dawid Bucha, Joanna Łazicka, Emilia Frankowska, Patrycja Jeżewska, Natalia Lemańska, Karolina Pantal, Agnieszka Ochmańska, Simona Suda i Adrianna Wierzchołowska.  Za charakteryzację i kostiumy odpowiedzialne były Anna Berenda i Angelika Dudzik. „Pajac Zone” jest nowatorską i multimedialną adaptacją sceniczną baśni literackiej Carla Collodiego pt. Pinokio, opartą na tekście przedstawienia „Pin-okio” przygotowanego prze wałbrzyski teatr dramatyczny w czerwcu 2012 roku.
Opiekunkami zadań realizowanych na terenie szkoły były panie Izabela Duda i Magdalena Banasik.